Ako liečiť opuch článku prstu?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

dcére dávnejšie zrejme praskla cievka na prste. Bolelo ju to, zmodralo a opuchlo. Časom sa opuch stratil, ale pred pár dňami pri fyzickom namáhaní sa jej z ničoho nič miesto, kde mala predtým tú prasknutú cievku opuchlo. Niekoľko dní je to bez zmeny. Neodpúcha to a nevyzerá to pekne. Nebolí ju to.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodné je lokálne na toto miesto aplikovať Heparoid masť alebo Lioton gél. Na noc natirieť hrubšiu vrstvu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková