Ako liečiť možný zápal močových ciest v tehotenstve?

Zodpovedané
23. nov 2021

Dobrý deň,

som v 20. týždni tehotenstva a ráno mávam v moči vysoké hodnoty PH až na tri krížiky. Plus aj bielkoviny na dva až tri krížiky. Videla to aj gynekologička a o týždeň som odoslaná aj na nefrológiu. Posledné dni asi dva ma dosť bolí podbruško a kríže.

Môžem mať zápal močových ciest?

Pri močení ma to nebolí, chodím často močiť. Lekárka mi predpísala Suprax.

Sú tieto antibiotiká vhodné?

Mám ich brať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete tieto antibiotiká brať aj v tehotenstve. Podľa prejavov pôjde najskôr o zápal močových ciest.

Dôležité je vyšetriť moč kultivačne po liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková