Ako liečiť kŕčové žily u 73 ročnej maminky?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

maminka má 73 rokov a už tretíkrát zápal kŕčových žíl na nohách. Tentokrát má strašne boľavú nohu od lýtka až po stehno. Má tam zapálenú žilu a strašne ju to páli a bolí. Nemôže nohu ani poriadne v kolene zohnúť, čo ju má opuchnutú a moc ju páli. Bola na vyšetrení žíl a aj na sone. Pán doktor je predpísal tabletky Xarelto.

Viete mi poradiť ešte nejakú masť na zmiernenie pálenia tej žily?

Po koľkých dňoch by sa jej stav mal zlepšiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

lokálne je vhodné potierať končatinu Lioton gélom. Ak je zápal rozsiahlejší, tak sa zvyčajne ordinujú ak antibiotiká. To však musí zhodnotiť lekár, ktorý vyšetruje uvedenú pacientku.
Na zmiernenie bolesti môžete vyskúšať lieky proti bolesti (Paralen, Novalgin).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková