Ako liečiť kašeľ na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

som ešte len v úvode tehotenstva a už týždne ma trápia zatekajúce hlieny a vysiľujúci kašeľ. Lekárku neviem navštíviť, keďže nemám kam dať 2-ročnú dcéru. Užívala som sirup Stopkašeľ, no nemyslím si, že by účinkoval. Do nosa si dávam len morskú vodu, no nos už mi z toľkého smrkania krváca. Som celý čas bez teplôt, preto si myslím, že o nič vážne nejde. I tak sa bojím o bábätko.

Ako sa môžem doma liečiť sama?

Neuškodí moja viróza dieťatku v brušku?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste už dlhšie chorá, tak je potrebné ísť k Vašej lekárke, skontrolovať CRP a podľa zváženia Vašej lekárky aj stery.

Do nosa si môžete kúpiť Nasivin kvapky. Zo sirupov ešte môžete Calciový sirup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková