Ako liečiť hemoroidy po pôrode?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

som 6 týždňov po pôrode a neviem sa zbaviť hemoroidov. Dlho po pôrode som mala zápchu (cca 4 týždne) a nedalo sa mi ísť na wc ani s čipkami. Teraz už zápchu nemám, ale vždy je pre mňa bolestivé ísť na wc. Vždy mi ide aj krv. Bolí ma pritom aj hrádza, ktorá už je zahojená.

Je potrebný dlhší čas kým sa to napraví, alebo je dobre to už nejak riešiť?

Skúšala som krémy a gély z lekárne, ale nezabralo mi to. Ani nemôžem čokoľvek nakoľko dočjím.

Mám to spomenúť gynekológovi na kontrole po šestonedelí, alebo to mám riešiť s obvodným lekárom?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

na úpravu hemoroidov je vhodné denne užívať dve tabletky Detralexu. Toto môžete jesť aj počas dojčenia.

Denne by ste mali zjesť aspoň jednu až dve kávové lyžičky Psyllia. Je to vláknina, po ktorej je mäkká stolica. Okrem toho pokračujte aj v lokálnej liečbe hemoroidov.

Ak sa stav nezlepší, mali by ste vyhľadať proktológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková