Ako liečiť hemoroidy 2. stupňa?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Gastroenterológ mi diagnostikoval hemoroidy 2. stupňa. Vraj to ale netreba nijako riešiť. Napísal, že odporúča diétu. Zistili mi ich až na druhýkrát pri kolonoskopii, lebo pri rektoskopii nič nenašli.

Keď si pozerám rôzne stránky proktológov, tak všade píšu, že to treba riešiť čím skôr.

ˇKomu mám teda veriť?

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Príznaky mám klasické - občas krv. Po použití masti alebo čipkov sa to strieda s mesačným alebo aj dlhším kľudom.

Ďakujem

Dobrý deň,

v dnešnej dobe sú rôzne možnosti liečby hemoroidov, ak už máte hemoroidy a spôsobujú Vám ťažkosti, tak by Ste to mali riešiť, aby nedošlo k zhoršeniu.

Najlepšie je to konzultovať s proktológom, dnes existujú menej bolestivé procedúry ako je klasická operácia hemoroidov. Bližšie informácie Vám povedia na proktológii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková