Ako liečiť chrápanie?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

mám problém s chrápaním. Niekedy je to v pohode, ale častejšie je to zle. Chrápem v každej polohe a už aj tak, že prestávam dýchať.

Je nutné spánkové laboratórium, alebo nejaké konkrétne pracovisko?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri chrápaní je pacient odoslaný zvyčajne spádovým pneumológom do spánkového laboratória.

Predtým by mal byť pacient vyšetrený u pneumológa a ORL lekára. Váš pľúcny lekár by Vás mal informovať, kde je pre Vás najbližšie spánkové laboratórium, alebo si to môžete vyhľadať a zavolať tam a informovať sa, čo všetko k nim potrebujete na vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková