Ako liečiť červený fľak na dvorci?

Zodpovedané
25. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred týždňom sa mi na dvorci bradavky vytvoril červený fľak vo veľkosti 20 centovky. Pohmatom sa mi zdá, že niečo je aj pod kožou. Je to trochu citlivé.

Ide o začínajú vred?

Aký prípravok môžem použiť, keď ešte dojčím?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ešte dojčíte, tak môže ísť o zápal, najmä vtedy ak pociťujete aj bolesť.

Protizápalovo môžete užiť Paralen. Ak by sa fľak zväčšoval, tak pravdepodobne bude potrebná antibiotická liečba. Z domácich receptov sa odporúča robiť si obklady z bieleho vína, alebo na zápalené miesto si priložiť napr. tvaroh.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková