Ako liečiť bolestivé vyrážky na krku a pleciach?

Zodpovedané
15. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Už 2 mesiace sa trápim s bolestivými zapálenými vyrážkami na krku vzadu pod vlasmi, na krku pod sánkami a na pleciach.

Mám 35 rokov a každý deň dodržiavam hygienu. Skúšala som aj zmenu šampónu a sprchového gélu. Chorá a ani prechladnutá som nebola. Občas pociťujem pichľavú bolesť pod ľavým prsníkom smerujúcu k podpazušiu. Pred 9 mesiacmi som prestala kojiť. Zmenila som stravu a začala som cvičiť.

Môžu to byť hormóny?

Alebo môžem mať nejaký zápal v tele aj bez iných príznakov?

Mám navštíviť svojho obvodného lekára či priamo dermatológa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými problémami by som Vám odporučila navštíviť hneď dermatológa, na vyšetrenie k nemu nepotrebujete ani výmenný lístok.

Príčin môže byť mnoho, vyrážky môžu spôsobovať aj hormonálne zmeny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková