Ako liečiť bolesti zápästia u dojčiacej matky?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som dojčiaca matka štvormesačného syna a už dva mesiace ma bolia zápästia na oboch rukách. A to až tak, že ani malého z postieľky koľkokrát nemôžem zdvihnúť.

V jednej ruke neudržím ťažší predmet.

Čo mi pomôže a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o preťaženie zápästí, môže ísť o zápal šliach alebo svalov, ktoré sú opuchnuté a následne tlačia na okolité nervy.

Dôležité je nosiť bandáž na zápästí, môžete si ju urobiť kompresívnym obväzom.

Z liekov môžete užívať Brufen 400 mg dva krát denne po jedle aspoň 5 dní. Lokálne môžete použiť rôzne gély alebo masti, ktoré tlmia bolesť a zápal, napr. Ibalgin krém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková