Ako liečiť bolesť svalu z preťaženia?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

v sobotu som pracovala v záhrade celý deň a v ľavej ruke som držala rôzne bulvy repy, zeleru, kalerábov a pod. Musela som ich očistiť. Keďže toho bolo veľa a rôznych veľkostí, tak ma večer začal bolieť sval na vonkajšej/vrchnej strane zápästia. Urobil sa mi tam opuch, ktorý som si to natrela octanovým krémom.

Dnes je to už 6. deň, opuch je trošku menší, ale je tam stále. Bolesť pretrváva. Nemôžem nič uchopiť, ťažké predmety už vôbec nie a začalo mi tam vŕzgať pri pohybe zápästím. Samotný pohyb zápästia je veľmi bolestivý.

Som v 6.mesiaci tehotenstva, tak nemôžem zrejme lieky. Robím si na deň bandáž, ale vôbec to nepomáha. Mam problém aj napr. háčkovať. K lekárovi dnes je žiaľ problém sa dostať, preto sa obraciam s prosbou na Vás.

Čo mi pomôže?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na noc je vhodné dávať si octan a zápästie stiahnuť elastickým obväzom. Cez deň môžete vyskúšať krém Ozonicon.

Pri silnej bolesti si môžete dať dva - tri dni po sebe Paralen max. 2x denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková