Ako liečiť bolesť krížov počas dojčenia?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

bolia ma kríže a bolesť mi ide do pravej nohy. Robí mi to problémy pri chôdzi. Som 3 týždne po pôrode a plne dojčím.

Aké lieky by som mohla užívať proti bolesti a pritom dojčiť?

Skúšala som náplasti a tie nezaberajú, ani krémy.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte bolesti krížov s vyžarovaním do končatín, tak by ste mali byť vyšetrená u neurológa, aby sa zistilo, či nejde o dráždenie nervu, ktorý vychádza z krížovej chrbtice.

Ak dojčíte, tak od bolesti môžete užívať paracetamol (Paralen, Panadol), lokálne sú vhodné gély alebo náplasti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková