Ako liečiť afty?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

už 4 mesiace ma trápia afty. Neviem odkiaľ prišli, čo ich vyvolalo a už a ani neviem ako proti ním bojovať. Mením pravidelne zubné kefky, pasty, používam ústne vody, ale nedarí sa mi ich zbaviť. Už som bol aj u zubára, ale afty ostali.

Ako s nimi bojovať?

Sú bolestivé a aj na jazyku sa mi robia rôzne pluzgieriky. Tie sú tiež bolestivé.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte stále afty v ústach, tak je vhodné doplniť základné krvné testy u Vášho lekára.
Skúste si vyplachovať ústnu dutinu pomocou Corosdylu. Ďalej by ste mali začať užívať vitamíny skupiny B.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková