Ako dostať matku alkoholičku na protialkoholické liečenie?

Zodpovedané
3. júl 2021

Dobrý deň,

moja mama je závislá na alkohole. Robí nám veľkú hanbu. Sme dospelí a nežijeme s ňou. Má dlh v zdravotnej poisťovni.

Ako ju môžeme dostať na protialkoholické liečenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má Vaša mama podstúpiť ústavnú protialkoholickú liečbu, tak musí mať vyplatený dlh na poisťovni, inak si to bude musieť uhradiť sama.

Na liečenie musí prísť sama. Ak to odmieta, tak treba začať chodiť najprv ambulantne k psychiatrovi a psychológovi a tam by ju mohli postupom času prehovoriť na ústavnú liečbu.

V každom prípade sa musí ona sama chcieť liečiť. Treba ju motivovať a skúste teda vyhľadať vyššie spomenutých odborníkov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková