Ako dostať do formy otca, ktorý mal tranzitórny ischemický atak?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň,

môj otec mal pred týždňom tranzitórny ischemický atak. Rozpráva, chodí pomaličky, ale je veľmi slabý a apaticky. Má 81 rokov, berie Xarelto, Concor cor 5, Citalec, Lucetam. Večer berie Sortis.

Ako ho dostať trošku do formy, aby nebol taký slabý?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento atak je laicky povedané niečo ako slabá cievna mozgová príhoda.

Dôležité je dodržiavať medikamentóznu liečbu. Okrem toho by si mal Váš otec sledovať krvný tlak, ktorý by mal byť v pásme normálnych hodnôt.

Dôležitá je rehabilitácia, najmä pravidelná pohybová aktivita.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková