Ako dosiahnem, aby hemangióm v pečeni nerástol?

Zodpovedané
26. nov 2019

Dobrý večer,

dcéra má 26 rokov. Pred tromi rokmi u nej na USG zistili hemangióm v pečeni, ktorý sa kontroluje priebežne, ale čo nás znepokojuje ten hemangióm rastie.

Napriek tomu, že rastie, interná lekárka to berie na ľahkú váhu.

Čím to je, že dcérka nemala hemangióm a zrazu tam je?

Ako sa dá dosiahnuť, aby nerástol?

Ktoré vitamínové, resp. iné prípravky sú vhodné na to, aby hemangión nerástol?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hemangiómy sa vyskytujú pomerne často, dôležité je ich pravidelné sledovanie. Neuviedli ste, aké rozmery má Váš hemagióm.

Malé hemangiómy sa iba sledujú, neexistuje žiadna liečba vyživovými doplnkami, ktorá by zastavila jeho rast. Áno, u dcérky je možné, že hemangiómy z ničoho nič narástol.

Nemyslím si, že interná lekárka to berie na ľahkú váhu, keďže hemangiómy sa iba sledujú, teda robí sa USG pečene.

V prípade, že hemangióm narastie do veľkých rozmerov (priemer cca 10 cm), tak sa konzultuje chirurg.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková