Ako dlho trvá, kým sa zrastú zlomené rebrá?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

mala som úraz a zlomila som si 9. a 10. rebro. Podrobný popis z urgentu nemám (RTG, CT). Ešte viem, že mi zistili pomliaždenú obličku.

Po 25. dňoch bol popis na RTG snímku nasledovný: "V oboch proj. sled. fraktúra distálneho konca X. rebra s posunom fragmentu v dĺžke 25 mm ad latus."

Je z výsledku zrejmé, či sa zranenie hojí správne?

Ako dlho trvá, kým sa zrastú zlomené rebrá?

Ďakujem

Dobrý deň,

zlomené rebrá sa môžu hojiť dlhšie, pretože sú stále namáhané pri dýchaní. Ad latus znamená posun úlomkov kostí do strany. Teda pojem hovorí o type zlomenine.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková