Ako dlho treba čakať, aby sa pásový opar nepreniesol na inú osobu?

Zodpovedané
22. feb 2020

Dobrý deň,

svokor dostal pred cca 2 týždňami pásový opar. Ešte stále ho to ale boli, berie na to lieky. Chceli by sme o týždeň ísť na návštevu a máme 19 mesačného syna.

Ako dlho treba čakať, aby nebolo riziko, že sa opar prenesie na inú osobu?

Vlastne to bude 3 týždne od vtedy, ako s tým bol u doktora.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri pásovom opare je pacient infekčný dovtedy, pokiaľ je prítomný výsev na koži s tekutinou, tzv. herpetické vezikuly.

Čiže ak máte iba bolesti po herpese, tak už nie ste infekčný.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková