Ako dlho po doužívaní antibiotík Fluco Sandoz môžem začať užívať lieky na alergiu?

Zodpovedané
14. máj 2021

Dobrý deň,

užívam antibiotiká Fluco Sandoz 150 mg a užívam ich obdeň. Včera som užila dnes nie a budem zasa zajtra posledný deň. Nakoľko som alergička a dnes mi bolo otrasne užila som lieky na alergiu a nedalo mi to a išla som pozrieť leták, v ktorom je napísané, že sa lieky spolu užívať nemôžu.

Môže to mať za následok nejaké znížené funkcie antibiotík?

Za koľko dni po doužívaní antibiotík môžem znovu začať užívať lieky na alergiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

lieky na alergiu môžete užiť na druhý deň po dobratí antibiotík.

Nemyslím si, že by Vám kombinácia týchto liekov nejako veľmi znížila účinnosť antibiotík.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková