Ako dlho po absolvovaní terapie bude trvať ķým mi kalcifikát zmizne z ramena?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

mám diagnózu kalcifikácia v ramene. Ortopèd odporúča 2 možnosti - operácia a terapia rázovými vlnami. Rozhodla som sa vyskúšať liečbu bez operácie. Táto liečba podľa tvrdenia má vyše 90 %- nú úspešnosť.

Ako dlho po absolvovaní terapie bude trvať ķým mi kalcifikát z ramena zmizne?

Alebo kedy sa vstrebe?

Máte skúsenosť s takouto liečbou?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi individuálne. U niektorých pacientov zaberie terapia rázovými vlnami a efekt je už po pár sedeniach. U časti pacientov toto nezaberie a je potrebná operácia.

Vstrebanie závisí aj od veľkosti a umiestnenia kalcifikátu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková