Ako dlho môže byť herpes infekčný?

Zodpovedané
12. feb 2023

Dobrý deň,

asi mám herpes v nose, ale nie som si tým istá. Možno som si len ublížila, keď som mala nádchu. Je len vnútri v špičke, nevyčnieva von a zväčša ho zvyknem mať skôr na pere. Ide o to, že mám 2-mesačného plne dojčeného synčeka. Chránim sa a nosím respirátor. Keďže predtým som bola chorá, nosím ho už skoro 2. týždeň vkuse.

Ako dlho môže byť herpes infekčný?

Ako dlho mám nosiť pri synovi respirátor, aby som na ho na 100% ochránila, v prípade, ak by to bol herpes?

Ďakujem

Dobrý deň,

herpes je infekčný pokiaľ máte na koži typické herpetické eflorescneie, ktoré sú naplnené tekutinou. Pokiaľ je herpes v štádiu chrást, tak už nie ste infekčná.

Váš syn by mal byť chránený protilátkami v materskom mlieku. Nemyslím si, že je potrebné nosiť respirátor.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková