Ako bojovať s občasnou úzkosťou?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

bojujem s občasnou úzkosťou. Pred rokom som mala problém s úzkosťami. Dojčila som a nechcela som užívať lieky. Brala som iba Magne B6 a Sedatif PC, bola som v kontakte so psychologičkou - cez videohovor sme mali sedenia. Veľmi mi to pomohlo.

Teraz z času na čas na čas príde na mňa úzkosť bez vysvetlenia, bez dôvodu. Vystraším sa, že do toho znovu spadnem.

Dlho som mala problém so spánkom a pocity neschopnosti, že všetko robím zle. Mala som pocit, že je to už za mnou, ale z času na čas sa to objaví.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné opäť sa vrátiť k psychologickým sedeniam. Taktiež by sa mohla aj zahájiť liečba úzkosti cestou Vášho lekára alebo psychiatra. Takúto liečbu je potrebné brať minimálne pol roka a následne podľa toho ako sa pacient má sa vysadí, alebo sa pokračuje ďalej v liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková