Akého odborníka vyhľadať, keď mám tukové hrčky na chodidle?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

pred dvomi rokmi sa mi začali tvoriť hrčky na pätách, časom sa to rozšírilo až k prstom a k členku. Je ich strašne veľa, sú viditeľné. Aj keď nezaťažím nohu, kožu na päte mám už hrboľatú. Nie je to len estetický problém, aj keď hrčky samé o sebe nebolia. Zrejme tlačia na nervové zakončenia, keďže mám bolesti nôh. Objavuje sa mi stále viac žiliek na nohách, bolí ma to aj v okolí achilovky. Ráno po zobudení, keď došľapnem na nohy, veľmi to bolí. Pozorujem aj iné zmeny na nohách, objavili sa mi na nich bradavice. Na kožnom mi odporučili vypáliť ich.

S hrčkami som bola u ortopéda, ten skonštatoval to, čo som už vedela, že sú to tukové hrčky. Nie som obézna, obuv nosím kvalitnú. Mám 31 rokov. Začínam byť zúfalá, čo sa stane s mojím problémom, keď budem staršia, keďže sa to rozširuje.

Akého odborníka by som mala navštíviť, kto by mi vedel pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ Vám robia tukové hrčky - lipómy problémy, tak sa cestou chirurga odstraňujú. Avšak je vysoká pravdepodobnosť, že časom budú pribúdať opäť. Chirurg rozhodne o tom, či sú vhodné na odstránenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková