Akého lekára vyhľadať v prípade problémov s jazykom?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

včera ráno som sa zobudila s miernou bolesťou pri prehĺtaní. Detailnejšie som si pozrela ústnu dutinu a na koreni jazyka som si našla nejaké bradavičky alebo pupienky. Neviem, či sa objavili až teraz, alebo boli prítomné už dlhšie. Zároveň na laterálnej strane jazyka som si našla vyrastok, ktorý nepôsobí bolestivo.

Akého lekára by som mala vyhľadať?

Niekde som čítala, že dermatológa a inde ORL.

Treba výmenný lístok?

Ďakujem

Dobrý deň,

guľaté útvary vzadu na jazyku sa vyskytujú u každého z nás. Ide o fyziologický jazyk. Na jazyku sa nachádza viacero druhov tzv. papíl.

Ak však máte bolesti jazyka, tak je vhodné doplniť ORL vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková