Aké vyšetrenie mi odporúčate, keď mám nadmerné vypadávanie vlasov?

Zodpovedané
14. nov 2019

Dobrý deň,

mám 42 rokov a asi pol roka sa trápim s nadmerným vypadávaním vlasov a s tvorbou akné na tvári krku a dekoltu.

Kožná lekárka mi predpísala Zinkorot, krém na akné a vodu na vlasy. Liečba je bez výrazného zlepšenia. Menštruačný cyklus mám od 23 do 30 dní s trvaním 5 - 8 dní.

K akému lekárovi a na aké vyšetrenia sa mám objednať?

Aké lieky mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vypadávanie vlasov zvyčajne rieši dermatológ a ak sú krvné testy a vyšetrenia, ktoré robil dermatológ v poriadku, tak pacienta môže odoslať k inému špecialistovi.

Mali by sa skontrolovať hormóny štítnej žľazy. Príčinou vypadávania vlasov môžu byť aj hormonálne zmeny.

Možno by ste sa mohli objednať na kožnej ambulancii, kde sa zaoberajú iba vypadávaním vlasov, tzv. trichologická ambulancia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková