Aké vyšetrenie mám absolvovať kvôli nadmernému poteniu?

Zodpovedané
1. jan 2023

Dobrý deň,

nadmerným potením trpím od puberty. Už som skúšala všeličo riešiť aj s kožným doktorom, ale nič nepomohlo. Liečila som sa formou elektroliečby, skúšala som rôzne prípravky a nič nezabralo.

Najhoršie je, že sa potím na viacerých miestach. Dlane, nohy, pazuchy a triesla. Nepotím sa úplne nonstop celý deň, ale určite prevažnú časť dňa. Vraj by to mohol byť problém so štítnou žľazou. Počas tehotenstva som však absolvovala aj toto vyšetrenie a všetko som mala v poriadku. Ani na preventívnych prehliadkach mi nič zlé nezistili. Už som si na to celkom, ale je to veľmi nepríjemné. Ani obliecť si nemôžem hocičo. Mávam studené a mokré ruky aj nohy. Býva mi zima, aj keď som primerane oblečená. Pomôže vraj na čas iba botox, ale to nepovažujem za riešenie. Čítala som aj o nejakých bylinkách, tiež neviem, či majú trvácny účinok.

Poradili by ste mi nejaké vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte problém so štítnou žľazou, tak sú ľudia, ktorí sa viac potia.

Skúste vyskúšať aplikáciu botulotoxínu, alebo kontaktovať chirurga ohľadom chirurgického zákroku - sympatektómie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková