Aké vyšetrenia mám podstúpiť, keď mám opakujúce sa bolesti brucha a krížov?

Zodpovedané
24. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.13. mája som bola hospitalizovaná pre ukrutné bolesti brucha a slabiny. Bola som prijatá na chirurgiu, kde mi boli urobené RTG brucha, USG brucha, vyšetrenie cez konečník. Všetko ok.

Výsledky krvi v poriadku, teda až na leukocyty. Tie mám zvýšené. CT brucha bolo robené 2 týždne dozadu, lebo bolesti neprestávajú. Tak isto aj gynekológia. USG brucha ok, ale zospodu mi doktor našiel niečo, čo nevie identifikovať. CT nič neukázalo, len krčové žily na vaječníkoch a maternici.

Aké vyšetrenie je ešte potrebné absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených bolestiach je ešte vhodné doplniť ortopedické vyšetrenie, aby sa vylúčila ortopedická príčina.

A asi by bolo vhodné pátrať po tom, čo Vám údajne našiel lekár zospodu, čo nevie identifikovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková