Aké vyrážky mám na rukách?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som radu ohľadom vyrážok, ktoré sa mi prvýkrát objavili pred viac ako mesiacom. Robili sa mi týždeň. Vždy na večer sa to zlepšilo a ráno sa výsyp zhoršil. Po týždni samé zmizli. Mala som ich na ruke, predlaktí a chvíľu aj na nohách.

Teraz s odstupom mesiaca sa mi opäť vytvorili. Tento raz len na ruke a trochu na krku. Spočiatku nesvrbeli, ale po dvoch dňoch začali veľmi svrbieť. Jeden deň ma aj pálila koža.

Dávala som si antihistmatiká, stav bez zlepšenia. Momentálne ich mám 8. deň a začínajú samé postupne miznúť.

Nikdy som nič podobné nemala. Stravovanie je stále rovnaké, sprchový gely a pracie prostriedky mám iba šetrné a stále rovnaké. Kožu si pravidelne krémujem. Mám sklony k suchšej pokožke, ale nie je to až tak tragické. Vtedy mi vždy pomôže prekrémovanie. V tomto prípade mi bežné krémy nepomohli.

O aký problém môže ísť?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o nešpecifický druh urtikarie - žihľavky. Takýto kožný problém je potrebné doriešiť na dermatológii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková