Aké vyrážky mám na nohe?

Zodpovedané
12. máj 2022

Dobrý deň,

už asi piaty deň pociťujem svrbenie nôh na vonkajšej strane klenby. Počas prvých dní som sa veľmi škriabala, nakoľko voľným okom nebolo nič vidieť. Keď som to už mala rozškriabané, vyzeralo to ako žihľavka a teraz mám už pár dní takéto vyrážky ako na fotke. Inde po tele nemám nič. Len na nohách a na klenbách z vonkajšej strany.

Čo by to mohlo byť?

Dosť to svrbí hlavne v noci. Pomáha mi, keď to natriem Imazolom. Vtedy sa svrbenie stratí.

Mohlo by sa jednať o alergickú reakciu?

V období vzniku výsypu som jedla špenát a orechy viac dní za sebou. Alergiu na nič z toho potvrdenú nemám.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o alergickú reakciu. Vhodné je užiť lieky proti alergii, avšak mali by ste navštíviť aj dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková