Aké vyrážky mám na nohách?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

na nohách sa mi vyhodili vyrážky (až také pluzgieriky), ktoré strašne svrbia a stali sa mi z toho až také mapy. V pondelok mám v pláne ísť ku kožnej.

Jedná sa o žihlavku, alebo ide o niečo vážnejšie?

Mám dvojtýždňové bábätko a bojím sa, aby odo mňa niečo nechytilo. Vraj žihľavka nie je nákazlivá a jedná sa o alergickú reakciu. Len to mám ozaj rozšírené.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie a popisu môže ísť naozaj o alergickú reakciu. Je vhodné brať antihistaminiká, lieky proti alergii a ďalšiu liečbu podľa dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková