Aké vitamíny mi chýbajú, keď mám biele škvrny na nechtoch?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

už dlhodobo sa mi robia biele škvrnky na nechtoch. Určite to nespôsobujú mechanické nárazy.

Aké vitamíny mi môžu chýbať?

Stravu mám pestrú a vyváženú. Neliečim sa na žiadne ochorenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

odborne sa takýto nález nazýva leukonýchia. Ide o zmeny farby nechtov, ktoré spôsobujú drobné poranenia nechtového lôžka. S odrastením nechta vymiznú aj škvrny.

Takúto čiastočnú leukonýchiu spôsobuje teda drobná trauma, (klopkanie nechtami o podložku), neprimeraná manikúra, alergia na umelé nechty, po chemoterapii alebo pri deficite železa a zinku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková