Aké sú vedľajšie účinky celkovej anestézie?

Zodpovedané
11. feb 2022

Dobrý deň,

pred 10 dňami som podstúpila diagnostickú laparoskopiu. Pooperačné bolesti mi postupne takmer ustúpili, ale od druhého dňa po operácii pociťujem stavy podobné úzkosti. Mám tlaky na hrudníku, zvýšený tlak aj tep, bolesti hlavy, bolesti medzi lopatkami, slabosť, točenie hlavy, bolesť zadnej strany krku. Tieto ťažkosti mi pripomínajú stavy aké som mala 10 rokov dozadu. V tom čase som mala popôrodnú depresiu.

O aký problém môže ísť?

Môže toto všetko spôsobiť 30 minútová celková anestézia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že Vaše ťažkosti sú spôsobené anestézou. Skôr ide o prejavy úzkostnej poruchy.

Ak stále pretrvávajú príznaky, tak je vhodné poradiť sa s Vašim lekárom ohľadom liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková