Aké sú prognózy pri mojich diagnózach?

Zodpovedané
12. mar 2023

Dobrý deň,

bol mi potvrdený nodulárny malígny melanóm: Breslow 0.8 mm clark level II. Nodulárny malígny melanóm kože chrbta v teréne melanocytového névu s rozsiahlymi regresívnymi zmenami.

Biopsiou mi zistili potvrdené metastázy v lymfatických uzlinách: Solídne uzlovito rastúce ložiská tvorené veľkými bunkami s obsahom hnedého pigmentu.

Čaká ma operácia a vybratie uzlín v oblasti axíl. Nemám skúsenosti s touto diagnózou a lekár len opakuje, aby som vyčkala po operácii. Neviem, čo mám čakať, akú prognózu ani koľko budem PN.

Aké sú prognózy pri mojich diagnózach?

Aké veľké sú rany a ako dlho trvá pooperačné zotavenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

prognózu Vám povedia na základe operačného nálezu, taktiež k diagnóze Vám povie viac dermatoonkológ, ktorý sa denne venuje tejto diagnóze.

Pooperačné zotavenie by malo trvať priemerne jeden mesiac.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková