Aké sú príznaky chlamýdií?

Zodpovedané
23. dec 2019

Dobrý deň,

už 3 mesiace má trápi zvýšená teplota do 37,5 C. Doteraz som to neriešil, ale asi pred mesiacom a pol ma začalo bolieť brucho v oblasti ako je slepé črevo. A to vždy ráno ma bolel pri nádychu pravý bok.

Začal som sa cítiť veľmi slabý a unavený. Išiel som s tým na chirurgiu. Po usg vyšetrení som tam mal plyny, takže nebolo vidieť apendix. Poslali ma na CT. Apendix nezväčšený, všetko v poriadku. Iba zmnožené lymfatické uzliny do 1 cm v tej časti, kde ma bolelo. Potom ma začalo škriabať v hrdle, ale bez kašľu.

Keď som sa tam pozrel, mal som mandle potiahnuté bielym hnisom. Išiel som za obvodnou lekárkou a tá mi dala antibiotiká na angínu. Urobila mi výter z hrdla a odobrala krv. Výter bol negatívny a krv tiež v norme. Týždeň som bral antibiotiká a nepomáhali. USG pľúc bolo negatívne. Bol som na urológii a USG malej panvy bolo negatívne. Bol som aj u ortopéda, či bolesť v bruchu nie je spôsobená krivou chrbticou. V dolnej časti mám rovnú chrbticu.

Dva týždne som ležal a potom bolo týždeň dobre. Prišlo to však na mňa zase. Išiel som na gastro, kde mi zobrali krv, pozitívne boli EBV VCA - 423 U/ml , EBV EBNA - 150 U/ml , cytomegalovírus 115 U/ml, Yersinia enterocolitica IgG 1,139 , chlamydophila pneumoniae IgG 188,01 IU/ml, chlamydophila pneumoniae IgA 35,58 IU/ml , Mycoplazma pneumoniae IgG 3,54 , Mycoplazma pneumoniae IgA 0,96.

Keď som ukázal výsledky obvodnej, začala má liečiť na chlamýdie s antbiotikami Lekoklar. Mám však pocit, že problém je niekde inde, keďže vôbec nekašlem.

Aké sú príznaky, keď sú v tele chlamýdie ?

Na imunitu užívam Arko Defenses, B-komplex a vitamín C.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pľúcne chlamýdie a mykoplazmy sa prejavujú zvyčajne suchým kašľom. Avšak u niektorých pacientov sú prejavy nešpecifické, ako napr. celková únava, slabosť, bolesť kĺbov.

Bolesť brucha nemusí priamo súvisieť s chlamýdiami alebo mykoplazmami. Pravdepodobne pôjde o niečo iné a táto infekcia bola zistená náhodne v rámci krvných testov.

Odporučila by som doužívať antibiotiká. Ak ste mali v minulosti operáciu v brušnej dutine, tak bolesti môžu byť spôsobené aj tzv.zrastami, ktoré môžu vznikať pooperačne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková