Aké sú moje výsledky z vyšetrenia?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

minuly týždeň som absolvovala MR. Neurológ má momentálne dovolenku, preto by som Vás chcela poprosiť o vysvetlenie výsledkov.

Popis vyšetrenia, záver:
Anatomická variácia Willisovho arteriálneho okruhu mozgu - hypoplázia až aplázia P1 seg.ACP I. dx. s plnením P2 seg. cestou hyperplastickej ACoP I. dx. /fetálna ACoP I. dx. /.
Hypoplastickejšia AV I. dx. /V4 seg. /.
Bez stenookluzivnych zmien a bez dif. AV malformacii na Willisovom arteriálnom okruhu mozgu a jeho magistrálnych vetvách, primeraný intraluminárny signál v ostatnom rozsahu.

Čo znamenajú tieto výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

cievy na mozgu nie sú upchaté, nie je tam trombóza. Len popísané cievy sú od narodenia menej vyvinuté, avšak krvný prietok je zabezpečený okolitými cievami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková