Aké sú moje výsledky z krvi?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov.

Čo znamená WBC v krvi?

Biele krvinky 12.12.2021 a 16.12.2021 boli ok. Teraz 12. januára z urgentu boli zvýšené. Výsledky z kardia, CT mozgu a krvné testy zasielam v prílohe. Obvodný lekár je momentálne v karanténe.

Je to v poriadku, alebo treba pátrať ďalej po príčine?

Ďakujem

Dobrý deň,

CT mozgu je v poriadku. Na EKG Holtri je prítomná počas dňa zvýšená srdcová frekvencia, ale iba v niektorých časových úsekoch. Je to súčasťou postcovidoveho syndrómu.

Čo sa týka krvného obrazu, tak WBC predstavuje hodnotu bielych krviniek. Táto hodnota je variabilná, pretože aj v stresovej situácii môže dôjsť k miernemu zvýšeniu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková