Aké sú moje výsledky z EKG Holtera?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V oblasti trojuholníka ako končí hrudná kosť sa mi objavujú údery, buchnutia, zášklby alebo chvíľu trvajúce chvenie vo vnútri.

Podstúpil som 7 dňový EKG Holter. Ide mi o diagnostiku, aby som zistil, či tieto príznaky spôsobuje tráviaca sústava alebo srdce. O cca mesiac mám preventívnu prehliadku, tak by som tieto výsledky zobral k lekárovi aby mal niečo v rukách.

Na základe porovnania výsledkov z Holtra a mojich záznamov udalostí sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o príznaky od srdcovej činnosti. Napríklad záznamy 21.5.2022 14:28 - natieral som strechu, bolo horúco, cítil som búšenie srdca. 23.5.22 záznam SVT - pracoval som na záhrade, vykonával som časté pohyby z drepu do stoja. Počas práce som sa necítil dobre, búšenie, tras v solar plexe, mdloby, točenie hlavy občas až na odpadnutie.

25.5.22 ráno, pocit nepohody v hrudníku, pichanie, točenie hlavy.

Užívam Nebilet 1/2 5mg, predpísaný ešte v 2015 roku.
Tlak mám priemer cca 128/85 občas spodný vyšši až 90 - 97.
Naposledy v august 2021 základné výsledky krvi v norme.
V12 2021 prekonaný Covid liečený doma, teploty do 38,5, cca týždeň.
Proti covid neočkovaný.

Volal som internú ambulanciu, pod ktorú patrím, ale tam mi povedali termín niekedy na august - september. Druhá ambulancia v súkromnej klinike nepríma nových pacientov.

Je potrebné riešiť tieto výsledky urgentnejšie?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

popis EKG Holtra spadá pod internistu alebo kardiológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková