Aké škvrny mám na ľavej nohe?

Zodpovedané
15. jan 2021

Dobrý deň,

na ľavom stehne mám červenohnedé škvrny, ktoré sa pomaly zväčšujú ako mapa. Najprv boli ružovohnedé, po čase hnedobiele. Dlho mi nemiznú. Praskla mi aj žilka a štípalo ma to. Nebolia ma. Nikde som sa neudrela.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o hematómy (modriny), ktoré vznikli po prasknutí žilky. Niekedy vzniknú spontánne, teda nemusíte sa ani udrieť.

Ak by takéto modriny vznikali často, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára. Zatiaľ môžete aspoň jeden mesiac užívať Ascorutin 3x denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková