Aké riziká predstavuje používanie IPL lampy, keď mám pehy a svetlú kožu?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

čítala som, že IPL ošetrenie sa neodporúča ľuďom, ktorí majú pehy. Absolvovala som ošetrenie ochlpenia na tvári v salóne, tam ma o tejto skutočnosti neinformovali. Zvažujem kúpiť IPL lampu na domáce použitie a tam to neodporúčajú pre môj svetlý typ pokožky s pehami na tvári.

Aké riziká predstavuje IPL lampa v mojom prípade?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa to neodporúča, tak by som kúpu takéhoto prístroja zvážila. Skúste sa ešte poradiť s dermatológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková