Aké lieky proti bolesti krížov sú bezpečné v druhom trimestri?

Zodpovedané
21. nov 2021

Dobrý deň,

dnes som bola u 3 lekárov kvôli bolestí krížov a pravej obličky. Každý mi dal iný liek od bolesti - Novalgin 500, Ibalgin, Algifen a masť Aflamil. Som v 22. týždni tehotenstva.

Každý lekár predpísal iný liek so slovami: " Ten liek, ktorý Vám predpísali ja neodporúčam v tehotenstve, dám vám tento" .Už som 2 noci nespala a už to nezvládnem tretiu.

Ktorý z týchto liekov je podľa Vás najbezpečnejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

v druhom trimestri môžete Paralen alebo Ibalgin. Lokálne by som Vám odporučila Ozonicon gél alebo Perozin krém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková