Aké je riziko, keď sa žene vytvorila aneuryzma v mozgu a ostane tehotná?

Zodpovedané
10. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zdravotného problému.

Aké je riziko, keď sa žene vytvorila aneuryzma v mozgu a ostane tehotná?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

všetko záleží od veľkosti a lokalizácie aneuryzmy.

Aneuryzma je vlastne rozšírenie cievy, takáto cieva je oslabená a hrozí jej prasknutie, a to najmä pri vysokom krvnom tlaku.

U tehotných žien hrozí riziko prasknutia pri pôrode, preto v niektorých prípadoch je indikovaná sekcia, k tomuto sa však musí vyjadriť neurológ a intervenčný rádiológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková