Aké fľaky má manžel na tele?

Zodpovedané
12. apr 2021

Dobrý deň,

manželovi za sa stehne ukázali fľaky. Nesvrbia, nepália - en sa objavili. Najskôr si myslel, že to má len podliate, ale dnes sa mu to ukázalo aj na bruchu.

Obvodného lekára má v karanténe a jednej lekárke čo sa dovolal mu povedala, že pokiaľ to nie je akútne, tak si to má len natierať Fenistilom a neskôr zájsť k obvodnému.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobry deň,

podľa fotografie sa to javí ako pityriasis rosea gibert. Ide o nezávažné kožné ochorenie, ktoré sa objavuje zvyčajne na jar alebo na jeseň. Spontánne vy malo odoznieť.

V niektorých prípadoch sa dávajú antihistaminiká, lieky proti alergii a lokálne Fenistil alebo Canesten.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková