Aké červené fľaky sa mi tvoria pri slabinách?

Zodpovedané
23. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Začali sa mi tvoriť v oblasti slabín červené vyrážky, ktoré neskutočne svrbia. Bola som u kožnej a tá povedala, že je to bakteriálna infekcia. Vraj môže mat súvis s tým, že ako dieťa som mala atopický ekzém a nemusia mi robiť dobre na pokožku čierne veci.

Predpísala mi nejakú masť, ktorá mi pomohla, ale po nejakých pár týždňov sa mi to znova objavilo.

O aký problém sa jedná?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám dermatologička povedala, že ide o kožnú baktériovú infekciu a po lokálnej liečbe sa Vám to vrátilo, možno by bolo vhodné nasadiť antibiotickú liečbu v tabletkovej forme.

Toto Vám musí naordinovať dermatológ, ak to uzná za potrebné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková