Aké červené bodky sa mi urobili na stehnách a na bruchu?

Zodpovedané
13. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Z ničoho nič sa mi na bruchu a stehnách vyhádzali červené bodky. Nesvrbia a necítim ani žiaden nepríjemný pocit. Iba ich vidno. Niektoré boli dosť červené, ale už postupne blednú. Novšie sú stále červenšie. Väčšinou sa mi vytvorili na miestach, kde sa potím.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o nešpecifický prejav, ktorý môže byť prejavom rôznych ochorení. Takýto nález treba odsledovať.

Na bruchu sa najčastejšie objavuje pityriasis versicolor. Ide o plesňové ochorenie, ktoré zvyčajne odozneje spontánne, alebo sa lokálne používajú antimykotické pripravky.

Liečba sa môže zahájiť až po konzultácii s Vašim lekárom alebo dermatológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková