Aká je šanca, že sa nakazím, keď som bola v úzkom kontakte s pozitívnou osobou?

Zodpovedané
1. feb 2022

Dobrý deň,

pred týždnom som prekonala Covid-19 a dnes som bola v kontakte s pozitívnou osobou.

Aká je šanca, že som sa mohla znovu nakaziť?

Priebeh som mala veľmi ľahký - strata čuchu, bolesti hlavy, kĺbov a svalov.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že týždeň po prekonaní Covid-19, by ste sa mali hneď nakaziť.

Avšak z praxe mám pacientov, ktorý dostali Covid-19 v rozmedzí 4 týždňov. Ide však o ojedinelé prípady.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková