Aká je hranica D-diméru v tehotenstve?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

som v 33. týždni tehotenstva a môj D-dimér je 2.36, čiže zvýšený. Ostatné výsledky sú v poriadku, až na hemoglobín, ktorého hodnota je 118. V minulosti sa mi práve v 33. týždni vytvoril hematón, ten odtrhol placentu od maternice a prišli sme o dieťatko. Po pôrode som chodila po vyšetreniach na hematológiu, ale nič sa mi nenašlo.

Je to v poriadku?

Nemám si preventívne injekčne aplikovať napr. Clexane?

Aká je hranica D-diméru v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečbu Clexanom musí indikovať hematológ. Vy sama si to sama nemôžete dávať len tak preventívne.

V tehotenstve je fyziologické až 6 násobné zvýšenie D-diméru, teda Vaša hodnota je v tehotenstve ešte fyziologická.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková