Ak nebudem mať kontrastnú látku pri magnetickej rezonancii mozgu, môže to nejako ovplyvniť výsledok?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

chystám sa na MR mozgu a neviem si predstaviť nedojčiť 24 hodín. Informovala som sa, že v dotazníku môžem zaškrtnúť bez kontrastnej látky.

Ak nebudem mať kontrastnú látku, môže to nejako ovplyvniť výsledok?

Prečo sa vlastne dáva tá látka?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez kontrastnej látky sa nemusia zobraziť štruktúry, ktoré sa po podaní kontrastnej látky zobrazia.

Mali by ste sa preto poradiť s lekárom, ktorý Vás odoslal na toto vyšetrenie, či teda má význam tam teraz ísť, keď nechcete, aby Vám podali kontrast.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková