29.10.2020 som bola na PCR teste a vyšlo mi pozitívna. Môžem sa dať znovu pretestovať?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 27.10.2020 som začala maródku. Príznaky som mala iné ako sa uvádzajú. 29.10.2020 som bola na PCR teste a vyšlo mi pozitívna.

Včera 8.11.2020 mám skončenú karanténu, ale nakoľko som mala ťažký priebeh, tak ešte som na pnke, lebo nie je to ešte 100% výsledok. Ale príznaky už ako také nemám, len proste naberám energiu ako po chorobe.

Môžem sa ešte prihlásiť ja sama cez koronagov na PCR testovanie, aby som vedela, že som ešte pozitívna?

Ďakujem

Dobrý deň,
Podľa metodických listov, ktoré máme k dispozícii nie je potrebné pretestovanie. Do prace môžete nastúpiť, keď budete tri dni bez príznakov ochorenia covid19.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková