Zmierňuje Inofolic Premium menštruáciu?

Zodpovedané
11. okt 2024

Dobrý deň,

so snúbencom plánujeme bábätko, užívam Inofolic Premium. Obyčajne mávam veľmi bolestivú menštruáciu, no teraz v poslednej dobe to zvládam úplne bez liekov. Obyčajne ako tak pomáha Flector a Algifen.

Je možné, že Inofolic mi ovplyvnil a "spravil" skoro bezbolestnú menštruáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

štandardne sa Inofolic nepoužíva na zmiernenie bolestivej menštruácie. Každá žena je iná a ak reagujete na Inofolic takto, tak je to len dobre a pokračujte v jeho užívaní.

Pri snahe otehotnieť je vhodné zrealizovať spermiogram partnera, lebo v populácii sa nám zhoršujú spermiogramy. Vy si môžete preventívne vyšetriť hormón AMH - antimulleriánsky hormón z krvi. Je to vyšetrenie hradené poisťovňou a informuje Vás o Vašej plodnosti a počte vajíčok.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič