Z Progestenalle sa mi točí hlava. Existuje iná alternatíva?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

kvôli rizikovému tehotenstvu a krvácaniu musím brať Progestenalle 2x denne, Ascorutin 2x denne a magnézium. Som v 21. týždni + 0 dní. Progestenalle musím brať orálne, keďže sa mi púšťa krvácanie z krčka maternice, ktorý mám dokonca nízko. Strašne sa mi však točí hlava po užití Progestenalle.

Moja gynekologička má dovolenku, nemám sa ako poradiť.

Mám sa s tým proste zmieriť, alebo existuje nejaká alternatíva?

Môžem užívať naďalej aj Femibion 2 pri tejto mojej kombinácii liekov?

Ďakujem

Mám 35 rokov, tehotenstvo po IVF.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pite dostatok tekutín.

Progestanella môžete používať vaginálne aj pri špinení z krčka. Trochu vyteká ale dostatočná dávka sa vstrebe. Pri vaginálnej aplikácii nezaťažujete tráviaci trakt a takisto bolesti hlavy sa zmiernia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič